Barva roku 2019

Barva roku 2019

Živoucí, optimistický odstín korálové barvy s měkkým zlatým podtónem, který Vás rozproudí a povzbudí. – Barva Pantone 16-1546 Living Coral.

Již 20 let ovlivňuje společnost Pantone´s Color vývoj trhu v mnoha průmyslových odvětvích, včetně módy, bytového zařízení a průmyslového designu, jakožto i výrobků a obalů a grafického designu. Po dlouhém pátrání a zkoumání vyhlásili odborníci z Pantone na rok 2019 barvu Living Coral.

Barva vznikla v reakci na nápor digitálních technologií a sociálních medií, které stále více ovlivňují náš každodenní život. Právě proto se stala inspirací pro barvu roku příroda. Konkrétně ten nejbarevnější a nejskrytější ekosystém. Krása korálových útesů je zahalená v nejasné expozici podmořského světla, přesto dokáží jeho barvy okouzlit vaše oko i mysl.

Pulzující, a přesto jemná barva Vás obklopí teplem a udrží Vás na hladině, navzdory měnícímu se okolí. Barva symbolizuje naši přirozenou potřebu po optimismu a radostných snahách. Doplňte Váš domov o tuto společenskou a energetickou barvu Living Coral, určitě ve Vás povzbudí bezstarostné aktivity a touhu po hravém projevu.

Pantone je synonymum pro barvu. Každý rok vybírají barvu, která se stane hitem a modlou pro všechny návrháře a designéry. WEB PANTONE

Podobné články